Skip to Content

Aštuoniolikta pamoka

Kodėl verta mokytis?

Įsigykite pamokas dabar!

1 pamoka - nemokama!

 

Dėmesio! Jūs matote tik garsinės medžiagos ir konspekto pradžią. Užsisakykite dabar ir gaukite visą vokiečių kalbos pamoką, kurioje galėsite išklausyti tolimesnį įrašą, pamatyti video ir žodynėlį, taip pat turėsite progą įtvirtinti tarimą bei peržiūrėti užrašus. Visą medžiagą galėsite parsisiųsti mp3 formate!

 

 

 

 

 

Trukmė - 5 minutės.

pamokos audio medžiaga

 

 

 

 

Aštuonioliktos vokiečių kalbos pamokos trukmė - 27 minutės. Šioje pamokoje tęsime vientisinio būtojo laiko – Imperfekt - darybą, išmoksime parašyti nesudėtingą laišką, kuriame visus veiksmus išreikšime būtent šiuo laiku. Kursime ir versime sakinius. Pamoką paįvairinsime praktikuodami tarti vokišką R garsą, kuris skiriasi nuo lietuviškojo, stipriai vibruojančio r garso.


 

- Guten Tag, meine lieben Studenten! Ich hoffe, allen geht es gut und wir können weiterlernen.

- Guten Tag an alle virtuellen Deutschstudenten!

- Šioje pamokoje tęsime vientisinio būtojo laiko – Imperfekt (sinonimas – Präteritum) darybą, išmoksime parašyti nesudėtingą laišką, kuriame visus veiksmus išreikšime būtent šiuo laiku. Be to, pasikartosime arba išmoksime vokiškus veiksmažodžius, kurie reikalauja galininko – Akkusativ – linksnio, beje, vokiečių kalboje tokių dauguma. Darysime pratimus, tai yra kursime  ir versime sakinius. Pamoką paįvairinsime praktikuodami tarti vokišką R (r) garsą, kuris skiriasi nuo lietuviškojo, stipriai vibruojančio r garso.

- Taip, taip, žinau, kad yra toks garsusis gerklinio liežuvėlio R garsas :) Rrrrrote Rrrrrosen...

- Sehr gut, Tomas! :) O gal gali paaiškinti, kaip ištarti mažojo liežuvėlio R garsą?

- Iš esmės tai visi, kuriems vaikystėje skaudėdavo gerklę ir mamos priversti turėdavo gargaliuoti kokį nors gydomąjį marmalą, atsiprašau, skystį su žolelėmis, soda ar druska, gali ištarti šį garsą, nes šio garso tarimo pagrindas yra gerklinio liežuvėlio vibracija.

- Šaunuolis, paaiškinai tikrai labai gerai - trumpai ir aiškiai. Iš tikrųjų taip ir yra: gurkštelėkite kad ir paprasto virinto šilto vandens su soda arba druska ir nenurydami gargaliuokite gerklėje: ir gerklei sveika, ir išmoksite ištarti garsųjį vokišką R garsą, kai vibruoja gerklės gilumoje esantis mažasis liežuvėlis. Jei jo dar niekados nematėte, žvilgterkite į savo ar šeimos nario gerklę: pabūkite gydytoju ir, liežuvį prispaudę mentele ar šaukšteliu, gerklės gilumoje pamatysite mažąjį liežuvėlį. Tariant šios kokybės R garsą, išjudinamas būtent šis artikuliacinis kalbos padargas.

 


 

Pastaba: Įsigyjus visą šios vokiečių kalbos pamokos medžiagą, turinys jums bus aktyvuotas automatiškai.