Skip to Content

Dešimta pamoka

Kodėl verta mokytis?

Įsigykite pamokas dabar!

1 pamoka - nemokama!

 

Dėmesio! Jūs matote tik garsinės medžiagos ir konspekto pradžią. Užsisakykite dabar ir gaukite visą vokiečių kalbos pamoką, kurioje galėsite išklausyti tolimesnį įrašą, pamatyti video ir žodynėlį, taip pat turėsite progą įtvirtinti tarimą bei peržiūrėti užrašus. Visą medžiagą galėsite parsisiųsti mp3 formate!

 

 

 

 

 

Trukmė - 5 minutės.

pamokos audio medžiaga

Greitakalbės

pamokos audio medžiaga

 

 

 

 

Dešimtos vokiečių kalbos pamokos trukmė - 28 minutės. Šioje pamokoje mokysimės artikelių, savybinių, parodomųjų ir neigiamų įvardžių linksniavimą. Sužinosime metų laikus, mėnesius, savaitės dienas, t.y. viską, apie laiką.


 

- Hallo, liebe Deutschlerner und Zuhörer. Ich hoffe, alle sind wohlauf und gut gelaunt.

- Hallo für alle.

Mes su Tomu šiandien jums pristatome dešimtąją pamoką. O atrodo ką tik pradėjome. Jūs jau nemažai išmokote. Lietuviškai sakome: gera pradžia pusė darbo. Visiškai panašiai mąsto ir sako vokiečiai: Guter Anfang ist halbe Arbeit.

Tikra tiesa: Guter Anfang ist halbe Arbeit. Atkreipiu dėmesį į būdvardžius, bent jau vieną, kurį tikrai žinote: populiarųjį gut. Tad kodėl šiame priežodyje naudojama forma guter ir kodėl nėra  artikelio?

Galiu atsakyti. Gut, kaip ir kitas būdvardis halb, kuris lietuviškai reiškia pusė, pusinis įgauna artikelio galūnes, šiuo atveju vienaskaitos vardininko galūnę, vienas – guter – vyriškosios giminės artikelio der galūnė, o kitas – halbe – moteriškosios giminės artikelio die galūnę. O patarlėse ir posakiuose daiktavardžiai vartojami be artikelių.

Du hast Recht. Be to, ta pačia proga prisiminkime dar vieną labai panašų posakį, kurį jau rodos išmokome anksčiau: Aller Anfang ist schwer – Bet kuri pradžia yra sunki.

Aller čia reikėtų suprasti ne kaip visi, o kaip kiekviena, bet kuri. Tikriausiai ir čia pastebėjote, kad aller forma turi vyriškosios giminės artikelio galūnę.

Der Anfang – Pradžia

 

Manau, kad iš mūsų turiningos įžangos akylieji mūsų studentai suprato, kad teks kalbėti apie vokiškus artikelius ir jų linksniavimą.

Taip, tai svarbu, nes vokiečių kalboje daiktavardžiai, bent jau vienaskaitoje, išskyrus vyriškosios ir niekatrosios giminės daiktavardžius, linksniuojant negauna jokių galūnių, kaip kad mūsų gimtojoje lietuvių kalboje ar rusų kalboje, jei mūsų klausosi tie studentai, kurių gimtoji kalba yra rusų. Vokiečių kalboje linksniuojami artikeliai ar juos pakeičiantys savybiniai įvardžiai, kuriuos mes jau išmokome ankstesnėje pamokoje, primenu: mein, dein, sein, ihr, unser, euer, ihr/Ihr ir neigiamasis įvardis: keine/keine arba parodomieji įvardžiai, kuriuos šiandien dar išmoksime.

Savo bendramoksliams priminsiu, kad parodomieji įvardžiai lietuviškai bus tokie:

šis, ši/šitas, šita – dieser, dieses, diese

daugiskaitos forma  šie/šitie – diese, jener, jenes, jene

daugiskaita jene – tas, anas/ta, ana/ tie, anie

Kaip matote pasirinkti reikia tik pagal daiktavardžio giminę.

Absolut richtig. Tad naujus daiktavardžius visada mokomės su jo artikeliu, o kai reikia, vietoje artikelio vartojame atitinkamos giminės ir atitinkamo skaičiaus savybinį ar parodomąjį įvardį.

Dabar pristatau artikelius ir juos pakeičiančius įvardžius pagal giminę ir skaičių.

 


Pastaba: Įsigyjus visą šios vokiečių kalbos pamokos medžiagą, turinys jums bus aktyvuotas automatiškai.

Komentarai

Sveiki,

vel atlikau 10 Pamokos testa. Metai turi dvylika menesiu- parasiau : Das Jahr hat zwölf Monate - gavau 0 tasku, nes neteisinga- kas neteisinga???? Kopija:Klausimas:

Išverskite: Metai turi 12 mėnesių.

atsakymas:

Teisingas atsakymas User Answer
Das Jahr hat zwölf Monate. Das Jahr hat zwölf Monate

Sveiki, rašymo užduotys labai tikslios. Klaidą rodė vien todėl, kad nepadėjote gale taško. Pakoregavome klausimą ir atsakymą, kad būtų aišku dėl skyrybos ženklų.

Prasau patikslinti, ar vokiskai visada reikia rasyti skaiciu zodziais? Jei lietuviskai rasome 12, tai vokiskai reikia rasyti zodziais?
Pavyzdys is 10 pamokos testo:

Išverskite: Metai turi 12 mėnesių.

atsakymas:

Teisingas atsakymas User Answer
Das Jahr hat zwölf Monate. Das Jahr hat 12 Monate

Prasau atsakyti vokiskai :)
Aciu.

Laba diena,

vokiečių kalboje skaičius nebūtina rašyti žodžiais, bet kadangi čia susirinkome mokytis vokiečių kalbos tai testuose bei rašybos teste skaičius turime rašyti žodžiais :)

Apie skaičių rašymą.

  • Sutartyse, sąskaitose, kvituose rašome ir skaičiais ir žodžiais, kad būtų išvengta nesusipratimų.
  • Statistikos ataskaitose, ataskaitose, moksliniuose straipsniuose,siekiant aiškumo ir skaidrumo, skaičiai rašomi tik skaičiumi.
  • Grožinėje literatūroje dažniausiai skaičiai rašomi žodžiu ir t.t.
  • Skaičiai iki 12, jei jie vartojami ne statistikai išreikšti, iš įpročio rašomi žodžiu.

Pagarbiai,

Vokieciu24.lt pagalba

 

 

Tomai , sunku......padek man .....52 metu pradejau...kaip pramokti???? atrodo moku.... bet artikeliai maiso viska...

man patinka mokytis aciu

saunu ,man patinka mokytis ,aciu.