Skip to Content

Devyniolikta pamoka

Kodėl verta mokytis?

Įsigykite pamokas dabar!

1 pamoka - nemokama!

 

Dėmesio! Jūs matote tik garsinės medžiagos ir konspekto pradžią. Užsisakykite dabar ir gaukite visą vokiečių kalbos pamoką, kurioje galėsite išklausyti tolimesnį įrašą, pamatyti video ir žodynėlį, taip pat turėsite progą įtvirtinti tarimą bei peržiūrėti užrašus. Visą medžiagą galėsite parsisiųsti mp3 formate!

 

 

 

 

 

Trukmė - 5 minutės.

pamokos audio medžiaga

 

 

 

 

Devynioliktos vokiečių kalbos pamokos trukmė - 26 minutės. Šioje pamokoje mokysimės stipriuosius veiksmažodžius ir jų pagrindines formas. Sudarysime sakinius kelionių tema ir rašysime laišką apie kelionę į Berlyną - Ein Brief über die Reise nach Berlin, kuriame veiksmažodžius vartosime būtuoju Imperfekt laiku.


 

- Hallo, liebe Studenten. Grüß dich, Tomas.

- Grüß dich, Laura. Guten Tag für Alle. Laura, ką šiandien mokysimės?

 

Kaip žadėjau 18-oje pamokoje, mokysimės stipriuosius veiksmažodžius ir jų pagrindines formas, sudarysime po keletą sakinių kelionių tema. Šioje pamokoje rašysime laišką apie kelionę į Berlyną - Ein Brief über die Reise nach Berlin, kuriame veiksmažodžius vartosime būtuoju Imperfekto laiku.


- Ar pritari šiai pamokos temai? – Stimmst du dem Unterrichtsthema zu? (zustimmen (Dativ) – pritarti kam (reikalauja naudininko)

- Natürlich stimme ich zu! – Žinoma, pritariu.

Gut so – na, tai gerai. Pristatysiu jums populiariausių, o jei tiksliau, dažniausiai vartojamų veiksmažodžių šimtuką. Neišsigąskite :) mokysimės ne visus iš karto: iš pradžių tik 25. Jūs pastebėsite, kad šiame populiariausių veiksmažodžių šimtuke yra ir tie veiksmažodžiai, kuriuos jūs jau anksčiau išmokote. Nuo šiol veiksmažodžius mokysimės su pagrindinėmis formomis, tad pravartu prisiminti visus.

Tad, kaip jau esame įpratę, iš pradžių lietuviškai, po to vokiškai įprastine tvarka: bendratis – Infinitiv, būtasis laikas – Imperfekt ir antrasis dalyvis – Partizip II. Tomai, prašau vardink lietuviškai, aš sakysiu vokiškai.


Būti - sein, war, gewesen

Turėti - haben, hatte, gehabt

Tapti - werden, wurde, geworden

Galėti - können, konnte, gekonnt

Privalėti - müssen, musste, gemusst

Duoti  - geben, gab, gegeben

Ateiti, atvykti - kommen, kam, gekommen

Gauti - bekommen, bekam, bekommen

 


Pastaba: Įsigyjus visą šios vokiečių kalbos pamokos medžiagą, turinys jums bus aktyvuotas automatiškai.

Komentarai

aciu man labai pravers kai nuskrisiu i vokietija:)