Skip to Content

Keturiolikta pamoka

Kodėl verta mokytis?

Įsigykite pamokas dabar!

1 pamoka - nemokama!

 

Dėmesio! Jūs matote tik garsinės medžiagos ir konspekto pradžią. Užsisakykite dabar ir gaukite visą vokiečių kalbos pamoką, kurioje galėsite išklausyti tolimesnį įrašą, pamatyti video ir žodynėlį, taip pat turėsite progą įtvirtinti tarimą bei peržiūrėti užrašus. Visą medžiagą galėsite parsisiųsti mp3 formate!

 

 

 

 

 

Trukmė - 5 minutės.

pamokos audio medžiaga

 

 

 

 

Keturioliktos vokiečių kalbos pamokos trukmė - 25 minutės. Šios pamokos tema Erkundigungen in der Stadt – Pasiteiravimai mieste, kaip nepasiklysti ir paklausti kelio, kaip nueiti iki Rotušės ir kitur. Smagaus eilėraščio pagalba mokysimės tesingai vartoti neiginius nicht ir kein.


 

- Hallo, liebe Deutschlerner und Zuhörer! Hallo Tomas!

- Hallo, Laura! Hallo für Alle! Laura, was Neues wollen wir heute lernen?

- Was willst du heute lernen?

- Ich weiß nicht... Es gibt noch so Vieles...

- Ja, da hast du Recht. Wir müssen noch viel lernen. Für heute schlage ich dieses Thema vor: Erkundigungen in der Stadt. – Siūlau tokią šios pamokos temą: Pasiteiravimai mieste. Kaip nepasiklysti ir paklausti kelio, jei nuvykstame į vokiškai kalbančią šalį arba kaip paaiškinti vokiškai kalbantiems turistams, kai jie mūsų klausia, kaip nueiti iki Rotušės ir kitur. 

-Ar nagrinėsime dar ir kokią nors gramatikos temą?

-Žinoma, būtinai reikia išsiaiškinti esminius gramatikos dalykus, nes priešingu atveju tiesiog netobulėsime. Bet neverta baimintis, nes, paaiškinusi teoriją, visada pateiksiu praktinių pavyzdžių. Juk tik nuolatinis kantrus darbas mus paverčia žinovais. Ar pameni atitinkamą vokišką patarlę? 

- Übung macht den Meister? 

- Visiškai tiksliai. Taigi, šiandien dar pasipraktikuosime su vokiškais neiginiais nicht ir kein(e). Tryliktos pamokos pabaigoje pramokome 3 modalinius veiksmažodžius, pasistengsiu, kad ir šiandien jūs juos galėtumėte įtvirtinti savo sakiniuose. Kad būtų smagiau, kaip visada pasilinksminsime greitai kalbėdami :)

- Siūlau pradėti nuo greitakalbės, po to būna labai smagu... 

- Ganz wie du willst. – Kaip tu nori. 

 

Tik šį kartą pateiksiu ne greitakalbę, bet vaikišką eilėraštuką, kurį būtų galima pavadinti net ir skaičiuote :) Jis gana ilgas, kai kur net trumpinsiu, bet šis vaikiškas eilėraštis yra idealus mokantis vokiškų neiginių nicht ir kein.

 

Pastaba: Įsigyjus visą šios vokiečių kalbos pamokos medžiagą, turinys jums bus aktyvuotas automatiškai.

Komentarai

labai aiskiai mokina,kartoja po kelis kartus,reikia nuvaziuot pirma i vokietija,pabendraut su vokieciais,kai nieko nesuprasit,tai sakysit kad Laura su Tomu tikrai yra saunus

Išbandžiau, kadangi vokiečių kalba man nėra svetima, bandau tiesiog prisiminti ir pagilinti žinias. Moteris taria labai aiškiai ir viskas suprantama, bet vyro tarimas netinkamas, nemokančiam vokiečių kalbos, tiesiog neina suprasti.

Sveiki Tomai,

kiekvieno žmogaus tarimas iš esmės skiriasi. Nukeliavus į Vokietiją pamatysime, kad vienas vokietis kalba jums aiškiau, o kitas šneka mažiau suprantamai, todėl mūsų pamokoje ir yra parinkti skirtingą tarimą/kalbėjimo manierą turintys žmonės, kad mokinių klausa daugiau "padirbėtų" ir kad ausis nepriprastų prie kurio nors vieno tarimo.

Pagarbiai,

Vokieciu24.lt pagalba

Labai patinka mokytis. Mokykloje prieš daug daug metų mokiausi vokiečių, bet gyvenime niekada nenaudojau ir buvo kalba visiškai pamiršta, po truputi atgaivinu žinias, nes netrukus turėsiu progą panaudoti jas. Kai skaitau tekstą , pavyksta nesunkiai suprasti, bet turbūt nemoku klausytis, nes kol "dašyla" vienas žodis, kito visai nesuspėju išgirsti. Gal galėčiau gauti patarimą, kaip klaysytis šnekančiojo. Žinau, kad kažkaip anglų kalbą moko būtent kaip klausyti, kad suvoktum. Gal specialių patarimų turite ir vokiečių besimokantiems?

iš mano pusės žiūrint, nesistenkit suprasti kiekvieno žodžių, iš pradžių klausykite esmę viso teksto, nes kai suprasit bendrai apie ką tekstas, bus lengviau tuomet pagauti norimą žodį, nes kai bandote suprasti pažodžiui, nebespėjate visko išklausyti.
Kai mane mokino mokykloje ir universitete, sakė, supraskite teksto esmę, o ne pažodžiui, nes būna tiesiog žodžių, kurie nedaro įtakos pagrindiniai minčiai suprasti.

per greitai?man dar ir letokai kur zodzius pakartoja ar reikia ismokti:) nesitikekite,kad su Jumis vokietis snekes letai,as pati vokietijoje gyvenu ir butu labai saunu jei taip sneketu visi vokieciai kaip musu mokytojai,bet cia tik svajone:)taip suvaro viska i viena kruva,telieka tik pastatyti ausis ir klausytis milijona kartu,kad bent kazka suprastum:)

kadangi esu vyresnio amžiaus man Laura ir Tomas kalba vokiskai per daug greitai ir sunku suspet pakartot ir isimint ,bet nelabai tikiu,kad ismoksiu nors lankau ir privacias pamokas Kazkaip labai sunku