Skip to Content

Šešta pamoka

Kodėl verta mokytis?

Įsigykite pamokas dabar!

1 pamoka - nemokama!

 

Dėmesio! Jūs matote tik garsinės medžiagos ir konspekto pradžią. Užsisakykite dabar ir gaukite visą vokiečių kalbos pamoką, kurioje galėsite išklausyti tolimesnį įrašą, pamatyti video ir žodynėlį, taip pat turėsite progą įtvirtinti tarimą bei peržiūrėti užrašus. Visą medžiagą galėsite parsisiųsti mp3 formate!

 

 

 

 

 

Trukmė - 5 minutės.

pamokos audio medžiaga

 

 

 

 

Šeštos vokiečių kalbos pamokos trukmė - 26 minutės. Šioje pamokoje išmoksime skaičiuoti iki 100. Sužinosime daug liepiamosios nuosakos sakinių, pvz. Wiederholen Sie, bitte! - Prašome pakartoti! ir fraziologizmų, pvz. Auf Wolke sieben schweben - Jaustis lyg devintam danguje.


 

- Hallo, meine lieben Deutschfreunde. Wie geht es Ihnen? Ich hoffe, alles ist bestens. Stimmt‘s?
Hallo, Tomas. Wie geht es dir? Alles in Ordnung?

- Mir geht es prima, Laura. Und dir? Geht es dir gut?

- Ja, Tomas, alles ist absolut super. Wir beide sind ja gesund, munter und froh und lernen weiter Deutsch – alle zusammen auf der Webseite Vokieciu24.lt. Was kann da noch besser sein?

- Hmmm, Laura, gal truputėlį ir lietuviškai reikėtų?! O tai mūsų vokiečių kalbos fanai tuoj tuoj išsilakstys nutarę, kad per daug tos vokiečių iš karto...

- Ačiū, Tomai, kad priminei. Bet manau, kad tikrai niekur niekas neišsilakstys, nes vokiečių kalbos mokosi ryžtingi, drąsūs ir kupini motyvacijos žmonės, be to, ir pati jau, žinoma, būčiau sugrįžusi prie lietuviškų paaiškinimų.

 

Tai dabar išverskime, ko mūsų bendramoksliai po tikiuosi labai gerai išmoktų penkių pamokų kurso dar galėtų nesuprasti. Visas mano vokiškas tekstas lietuviškai skamba taip:

Taip, Tomas, viskas absoliučiai puikiai: mes abu juk esame sveiki, žvalūs ir gerai nusiteikę ir toliau mokomės vokiečių kalbos – visi kartu Vokieciu24.lt svetainėje. Kas gali būti dar geriau?

O dabar atskiri žodžiai:

Die Deutschfreunde - vokiečių kalbos draugai

Der Freund - draugas

Stimmt es? - Tiesa?

Alles in Ordnung? - Ar viskas tvarkoje?

Mir geht es prima - Man sekasi puikiai

Prima / Super (Klasse / Spitze) - nuostabu / super (va, čia tai klasė / viršūnė)

Wir beide - mes abu

Gesund - sveika (-s)

Munter - žvali (-us)

Froh - linksma (-s), džiugi (-us), gerai nusiteikusi (-ęs)

Zusammen - kartu

Die Webseite - tinklalapis / internetinė svetainė

Kann (können) - gali (galėti)

Besser - geriau

 


Pastaba: Įsigyjus visą šios vokiečių kalbos pamokos medžiagą, turinys jums bus aktyvuotas automatiškai.

Komentarai

labai geros ir smagiuos pamokos.

Laba diena,neseniai pradejau mokintis jusu pamokelias labai idomu ir patinka,tik norejau paklausti?nesuprantu ka as darau ne taip,kur yra skiltis testai issprendziu testa visada sako kad blogai,nors 100%zinau kad kai kurie zodziai yra teisingi ir nerodo jokiu tasku.Gal del to kad mano rasyboje nera skiriamu zenklu pvz.z s c i be varnelu kaip dabar jums rasau.Gal galit patarti ka daryti?LABAI ACIU!

Laba diena, parašius 10 žodžių rašybos teste, pateikiama rezultatų lentelė, kur matote teisingą žodį ir jūsų parašytą. Palyginkite juos ir matysite savo klaidas.

Vokiškus žodžius reikia rašyti su vokiška klaviatūra, naudojant vokiškas raides, pvz. ö,ü,ß. Kaip ją įsidiegti, paaiškinta Testai "Naudingos nuorodos".

Smagaus mokymosi!

Noreciau ismokti kuo geriau ir daugiau vokieciu kalbos :)

Labai smagios pamokos, laukiam kuo daugiau :)