Skip to Content

Trisdešimta pamoka

Kodėl verta mokytis?

Įsigykite pamokas dabar!

1 pamoka - nemokama!

 

Dėmesio! Jūs matote tik garsinės medžiagos ir konspekto pradžią. Užsisakykite dabar ir gaukite visą vokiečių kalbos pamoką, kurioje galėsite išklausyti tolimesnį įrašą, pamatyti video ir žodynėlį, taip pat turėsite progą įtvirtinti tarimą bei peržiūrėti užrašus. Visą medžiagą galėsite parsisiųsti mp3 formate!

 

 

 

 

 

Trukmė - 5 minutės.

pamokos audio medžiaga

 

 

 

 

Trisdešimtos vokiečių kalbos pamokos trukmė - 31 minutės. Paskutinėje pamokoje mums liko šiek tiek pakalbėti apie žodžių tvarką vokiškame tiesioginiame sakinyje su keliomis aplinkybėmis, sakinių ir sakinio dalių sujungimą. Laura su Tomu šiandien jums papasakos apie įvairias šventes: Velykas, Sekmines, o taip apie tam tikram Vokietijos regionui ar miestui būdingas šventes.


 

- Guten Tag, liebe Schüler! Heute haben wir unseren 30. Unterricht, den letzten Unterricht der Grundstufe, erreicht.

Die Grundstufe – pradinis lygis

- Hallo, liebe Freunde und Deutschfans! Beje, nors aš ir anksčiau jau nemažai mokėjau ir žinojau, tačiau dabar, pakartojęs visą pagrindinį lygį, jaučiuosi daug tvirčiau.

 

Šioje pamokoje mums liko šiek tiek pakalbėti apie žodžių tvarką vokiškame tiesioginiame sakinyje su keliomis aplinkybėmis, sakinių ir sakinio dalių sujungimą ir prijungimą bei paminėti atitinkamai naudojamus jungtukus. Kai kuriuos jūs jau tikrai žinote, pvz, sujungiamuosius jungtukus, kurie jungia vienarūšius sakinius ar sakinio dalis ir nekeičia žodžių tvarkos sakinyje: und – ir / o, aber - bet, oder - arba, denn – nes, kadangi.

Tomai, sugalvokime kelis pavyzdžius su kiekvienu iš šių jungtuku!

Ich erkläre die Regeln und Tomas bildet die Sätze. - Aš paaiškinu taisykles, o Tomas sudarys sakinius.

Kaip matote, jungtukas und sujungė du sakinius, nedarydamas jokios įtakos įprastai pagrindinio sakinio tvarkai.

 

- Sugalvosiu sakinį su jungtuku aber ir denn.

Die Lehrerin hat erklärt, aber ich habe nichts verstanden. - Mokytoja paaiškino, bet aš nieko nesupratau.

Der Junge geht früh schlafen, denn er ist sehr müde. - Berniukas eina anksti miegoti, nes labai pavargo.

Prieš jungtukus aber ir denn reikia dėti kablelį. 

 

Taip, o prieš jungtukus und ir oder kablelio nereikia rašyti. Ši sujungiamųjų jungtukų tema yra tikriausiai viena lengviausių.

Dar norėčiau supažindinti jus su jungtukais, kuriais prie pagrindinio sakinio prijungiami šalutiniai sakiniai.

Na taip, tai jau kiek sudėtingiau, nes visada reikia atsiminti, kad vokiškajame šalutiniame sakinyje po jungtuko iš karto eina veiksnys, o va tarinys nušoka į patį sakinio galą.

Šaunuolis Tomai, tu pasakei pagrindinę žodžių tvarkos šalutiniame sakinyje taisyklę. Mes su tavimi sudarysime keletą pavyzdžių su šalutiniais sakiniais. Pačių šalutinių sakinių šiame kalbos lygyje mes nenagrinėsime, tai kito kalbos lygio mokymosi etapo medžiaga.

Iš pradžių – zuerst arba zunächst – išvardinsiu pagrindinius jungtukus, kuriais gali prasidėti šalutiniai sakiniai. Jau žinomų sujungiamųjų jungtukų, apie kuriuos ką tik kalbėjome, čia nerasite.

Taigi, šalutiniai sakiniai gali prasidėti šiais jungtukais: dass (kad), ob (ar), weil (nes/kadangi), als (kai), wenn (kai), obwohl (nors), nachdem (po to, kai), bevor (prieš tai, kai) ir t.t. Šalutiniai sakiniai taip pat gali prasidėti santykiniais įvardžiais: der, das, die (kuris, kuri, kurie) ir kitais žodeliais. Bet apie tai, kaip jau sakiau, šnekėsime vėliau – darüber werden wir später sprechen.

 

- Tomai, tu sugalvok kelis šalutinius sakinius, o aš tave papildysiu keliais kitais sakiniais.

- Einverstanden – sutarta.

 


Pastaba: Įsigyjus visą šios vokiečių kalbos pamokos medžiagą, turinys jums bus aktyvuotas automatiškai.

Komentarai

man vis tiek neaisku kodel vokieciai,bei LAURA su TOMU ,netaria raides R juk pagal taisykles ji turi but tariama.

Laba diena, 18 pamokoje Laura aiškino vokiškos R tarimo ypatybes. R gali būti: gerklės liežuvėlio, vokalizuota galūnėse ir įprasta, kuri yra kiek panaši į lietuviškąją r, tik ne tokia ryški.

Bet tikrai nereikia tiek gilintis ir pergyventi dėl R raidės. Juk ne visi gatvėje, o ir ne gatvėje, šneka taip, kaip diktoriai televizijoje!

Ne taip baimingai žiūrėkite į fonetiką, o daugiau dėmesio skirkite žodynui, derinimui ir sakinių kontrukcijoms. Visa kita ateis su laiku.

Smagaus mokymosi!

Vielen dank für Antwort

Ar yra galimybė įsirašyti pamokas į paprastą telefoną, ar tik į išmanujį ?

Laba diena, vokiečių pamokos yra tokio paties formato kaip ir dainos - MP3. Jei jūs galite į savo telefoną įsirašyti dainas, tada galite ir pamokėles.

Smagaus mokymosi!
Tomas - vokieciu24.lt