Skip to Content

Trylikta pamoka

Kodėl verta mokytis?

Įsigykite pamokas dabar!

1 pamoka - nemokama!

 

Dėmesio! Jūs matote tik garsinės medžiagos ir konspekto pradžią. Užsisakykite dabar ir gaukite visą vokiečių kalbos pamoką, kurioje galėsite išklausyti tolimesnį įrašą, pamatyti video ir žodynėlį, taip pat turėsite progą įtvirtinti tarimą bei peržiūrėti užrašus. Visą medžiagą galėsite parsisiųsti mp3 formate!

 

 

 

 

 

Trukmė - 5 minutės.

pamokos audio medžiaga

 

 

 

 

Tryliktos vokiečių kalbos pamokos trukmė - 26 minutės. Šioje pamokoje pasakosime apie savo darbotvarkę. Was und wann mache ich tagsüber? - Ką aš veikiu per dieną ir kada? Išmoksite daug veiksmažodžių su atskiriamaisiais priešdėliais.


 

Sveiki, mieli studentai. Šioje pamokoje pasimokysime pasakoti apie savo darbotvarkę. Kadangi ankstesnėje pamokoje jau išmokome pasakyti, kiek yra valandų ir kiek valandų mums reikia atlikti kokį nors darbą, įtvirtinsime įsisavindami susijusią temą:

Was und wann mache ich tagsüber? - Ką aš veikiu per dieną ir kada?

Išmoksime įvairių veiksmažodžių, atsiminsime tuos, kurie keičia šaknyje balsį. Dešimtoje pamokoje jau mokėmės kelis tokius veiksmažodžius. Šiandien išmoksite daugiau veiksmažodžių su atskiriamaisiais priešdėliais.


- Va čia jau labai specifiška vokiška veiksmažodžių subtilybė: asmenuojant esamuoju ir paprastu būtuoju laiku nuo veiksmažodžio kamieno atsiskiria atskiriamasis priešdėlis ir nušoka į patį sakinio galą. Aišku, kad užsieniečiai pamiršta sakinio gale jį ir paminėti...

- Tomas, du bist gut informiert :) Bet nenuteik pesimistiškai mūsų studentų.

- Das ist kein Pessimismus, das ist die Realität :) Tai ne pesimizmas, tai – realybė.

 

Na, štai jau du nauji žodžiai mūsų žingeidiems mokiniams:

Der Pessimismus - pesimizmas

Die Realität - realybė

 

Bet grįžtame prie veiksmažodžių su priešdėliais. Šiek tiek teorijos, kad turėtumėte bendrą vaizdą. To paties kamieno veiksmažodžiai gali turėti įvairių priešdėlių, kurie dažnai keičia veiksmažodžio reikšmę. Tomai, ar galėtum pasakyti keletą veiksmažodžių pavyzdžių su vienodu kamienu.

- Hmmm, tuo pagalvosiu... Aha, jau atsiminiau:

Suchen – ieškoti

Besuchen – aplankyti

Versuchen – pabandyti

Aussuchen – išsirinkti

Aufsuchen – aplankyti, nueiti; surinkti

Ausgezeichnet – puiku. Arba pavyzdžiui, toks paprastas veiksmažodis stehen – stovėti. O su tuo pačiu kamienu steh- yra galybė kitų veiksmažodžių, kurių reikšmė geriausiu atveju panaši, bet kiek nutolusi nuo pradinės reikšmės, o kitais atvejais turi ir visiškai kitą reikšmę. Parinkime pavyzdžių. Tomai, jei tik kas ateis į galvą, sakyk.

- Vieną tai tikrai labai gerai žinau ir jo nelabai mėgstu, nes jis susijęs su kėlimusi ryte:

Aufstehen – keltis, atsikelti

 


Pastaba: Įsigyjus visą šios vokiečių kalbos pamokos medžiagą, turinys jums bus aktyvuotas automatiškai.

Komentarai

man labai pravercia jusu pamokos ,galiu mokytis ir tarima,aciu jum